Projekta partneri

Projektu atbalsta

ISRNM vēstkopa

Esi informēts par mūsu jaunumiem!

Notikumi
Versija drukāšanai
Versija drukāšanai
14.08.2013 (Visu dienu)

Lai iepazītos ar kompozītu materiālu īpašībām, ražošanas tehnoloģijām un veiktajiem priekšdarbiem dzelzceļa prettrokšņu sienas inovatīvo bloku ražošanai, augusta vidū ISRNM darba grupa apmeklēja Projekta partnera SIA „Composite Constructions” (CC) ražotni.

CC ir ilggadēja pieredze kompozītu materiālu ražošanā, inovatīvu produktu izstrādāšanā un ieviešanā. Uzņēmumam ir vairākas ražotnes, kas izvietotas Latvijā un Lietuvā. ISRNM darba grupa apmeklēja CC filiāli, kas jau otro gadu darbojas industriālā parka teritorijā Viļņas apkaimē un ražo granulas no otrreizējām izejvielām (koksnes atlikumiem, pārstrādātas plastmasas un gumijas). Apmeklējuma laikā uzņēmums izpildīja izejvielu pasūtījumu starptautiskam koncernam, kas ražo plastmasas caurules.

Projekta ietvaros paredzētās prettrokšņu sienas bloku izejvielas granulu veidā CC plāno ražot Viļņas filiālē. Pēc tam saražotās granulas nogādās uzņēmuma filiālē Rīgā, kur tās pēc CC izstrādātās tehnoloģijas izkausēs speciālās presformās, lai iegūtu jaunus un efektīvus dzelzceļa troksni samazinošus kompozītmateriālu blokus.

Darba grupa izbraukuma seminārā iepazinās ar CC paveiktajiem inženiertehniskajam  un tehnoloģiskajiem priekšdarbiem izejmateriālu ražošanai Projekta vajadzībām. Objekta apskates laikā CC darbinieki demonstrēja un paskaidroja, kā notiek otrreizējo izejvielu standartizēšana kausēšanai, dozēšana, materiālu komponenšu precīza ievērošana, iekārtu padeves sistēmu datorizētā kontrole un regulācija, u.c. tehnoloģiskie procesi. Ražotnes apmeklējuma gaitā darba grupa guva apstiprinājumu, ka nepieciešamie priekšdarbi ir veikti un CC ir sagatavojies prettrokšņu sienas pamatelementu ražošanai.