Projekta partneri

Projektu atbalsta

ISRNM vēstkopa

Esi informēts par mūsu jaunumiem!

Notikumi
Versija drukāšanai
Versija drukāšanai
09.10.2013 (Visu dienu)

Viens no ISRNM uzstādījumiem ir Rīgā, Šķirotavas stacijas reģionā pie Lokomotīves ielas dzīvojamā masīva 300 metru garumā izveidot „zaļu” barjeru. To plānots stādīt pie sabiedrībai redzamākā projekta galarezultāta – Latvijā pirmās dzelzceļa prettrokšņu sienas 1 km garumā pasažieru vilcienu pieturvietu „Daugmale” un „Šķirotava” apkārtnē. Sienu būvēs, izmantojot inovatīvus, videi draudzīgus un troksni absorbējošus kompozītmateriālus. „Zaļā” siena paredzēta vides trokšņu papildus slāpēšanai un ainavas vizuālai uzlabošanai.

Projekta darba grupai pirmās profesionālās konsultācijas un diskusija par augu izvēli „zaļajai” sienai notika 9.oktobrī pašvaldības uzņēmuma SIA „Rīgas meži” birojā Mežaparkā. Tajā piedalījās SIA „Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš un valdes loceklis Uldis Zommers. Projekts kopumā, tai skaitā „zaļās” sienas izveide 300 m garumā ir nozīmīgs ieguldījums pilsētas labiekārtošanā un pilsētnieku dzīves kvalitātes uzlabošanā. Tādēļ šajā diskusijā piedalījās arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs, kuram interesēja motīvi izraudzītajai projekta realizācijas vietai, nepieciešamās sadarbības nodrošināšana ar Rīgas pilsētas pārvaldes struktūrām un iedzīvotājiem, kā arī paredzamā ietekme uz jau esošajiem apstādījumiem.

Konsultāciju sadaļu vadīja Uldis Zommers, kurš pārzina Rīgas parku labiekārtošanu un uzturēšanu. Lai nodrošinātu trokšņu papildus slāpēšanu un vizuālo efektu, diskusijas gaitā izskatīja vairākus iespējamos augu šķirņu variantus, kas būtu piemērojami pilsētas videi, projektā izvirzītajiem mērķiem un Latvijas klimatam. „Rīgas mežu” speciālistu pieredze liecina, ka, izvēloties augus apstādījumiem pilsētas teritorijā, noteikti jāņem vērā vismaz četru specifisku faktoru ietekme: iekšdedzes dzinēju izplūdes gāzes, ielu kaisāmā sāls, pilsētas putekļi, kā arī antropogēnais faktors (cilvēku un mājdzīvnieku iespējamie postījumi). Diskusijas noslēgumā puses vienojās, ka sadarbību ar Rīgas pašvaldību un tās ekspertiem nepieciešams turpināt, atsevišķi vienojoties par savstarpēji pieņemamu formu. Vēlamie sadarbības rezultāti: plāns par projekta realizācijas vietā jau esošo apstādījumu retināšanu un jauno apstādījumu kombināciju skiču varianti.

Pēc apspriedes birojā diskusijas dalībnieki devās uz stādu audzētavu „Baltezers”. Tur dārznieka Vara Kazāka vadībā „zaļajai” prettrokšņu sienai piemērotus augus apskatīja dabā, iepazinās ar šo kultūru agrotehnikas specifiku un uzklausīja citus praktiskus ieteikumus.