Projekta partneri

Projektu atbalsta

ISRNM vēstkopa

Esi informēts par mūsu jaunumiem!

Notikumi
09.10.2013 (Visu dienu)

Viens no ISRNM uzstādījumiem ir Rīgā, Šķirotavas stacijas reģionā pie Lokomotīves ielas dzīvojamā masīva 300 metru garumā izveidot „zaļu” barjeru. To plānots stādīt pie sabiedrībai redzamākā projekta galarezultāta – Latvijā pirmās dzelzceļa prettrokšņu sienas 1 km garumā pasažieru vilcienu pieturvietu „Daugmale” un „Šķirotava” apkārtnē. Sienu būvēs, izmantojot inovatīvus, videi draudzīgus un troksni absorbējošus kompozītmateriālus. „Zaļā” siena paredzēta vides trokšņu papildus slāpēšanai un ainavas vizuālai uzlabošanai.

19.08.2013 (Visu dienu)

Pirms prettrokšņu sienas un zaļās barjeras ģenerālprojekta apstiprināšanas ISRNM ieviešanas vadības grupas un projektētāju pārstāvji apmeklēja vietas Šķirotavas stacijā, kur plānojas dzelzceļa trokšņu slāpējošo pasākumu realizācija.

14.08.2013 (Visu dienu)

Lai iepazītos ar kompozītu materiālu īpašībām, ražošanas tehnoloģijām un veiktajiem priekšdarbiem dzelzceļa prettrokšņu sienas inovatīvo bloku ražošanai, augusta vidū ISRNM darba grupa apmeklēja Projekta partnera SIA „Composite Constructions” (CC) ražotni.

24.04.2013 - 12:00 līdz 14:00

 Pēc ISRNM Projekta darba grupas iniciatīvas šogad 24. aprīlī Rīgā pirmo reizi notiks Starptautiskās trokšņa apzināšanas dienas (International Noise Awareness day) pasākumi. Aktivitātes plānotas ES mājā (Aspazijas bulvārī 28) no plkst. 12.00 līdz 14.00 un paredzētas plašai sabiedrībai. 

24.04.2013 (Visu dienu)

 

Projekts ISRNM sadarbībā ar ES māju Rīgā (Aspazijas bulvārī 28) 24.aprīlī organizēja diskusiju „Dzelzceļa trokšņi un risinājumi to pārvaldībā”. Pēc ISRNM darba grupas dalībnieku iniciatīvas diskusija bija pieteikta kā Starptautiskās trokšņa apzināšanās dienas pasākums.   

09.04.2013 (Visu dienu)

 

LDz centrālo māju aprīļa sākumā apmeklēja četri studenti no Ziemeļvalstu augstskolu apmaiņas programmām, lai iepazītos ar LDz realizētajiem projektiem vides aizsardzības jomā.

Studenti no Somijas, Dānijas un Latvijas savu pētniecisko darbu vajadzībām iepazīstas ar dažādu uzņēmumu vides aizsardzības stratēģijām un veikto komunikāciju ar sabiedrību par šiem jautājumiem.

12.02.2013 (Visu dienu)

Lai izvēlētos labāko materiālu savienojumus dzelzceļa trokšņu aizsargsienas būvēšanai, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) laboratorijā notika SIA "Composite Constructions" izveidoto 20 kompozītu materiālu paraugu akustiskie testi.

Skaņas absorbcijas koeficienta mērījumi veikti LLU doktoranta Raita Brenča vadībā, izmantojot divkameru pilnās pretestības caurules mērierīci. Testiem izmantoti 20 kompozītu materiālu grupas paraugi, kas izgatavoti no pārstrādātas gumijas un plastmasas, kā arī koksnes pulvera, atgriezumiem un citām otreizējām izejvielām.

30.01.2013 - 13:00

Šā gada 30. janvārī plkst. 13.00 Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas sēžu zālē (Gogoļa ielā 3, 4. stāvā) notika Eiropas Savienības vides aizsardzības programmas LIFE+ līdzfinansētā projekta „Inovatīvi risinājumi dzelzceļa trokšņa pārvaldībā” prezentācija.