Projekta partneri

Projektu atbalsta

ISRNM vēstkopa

Esi informēts par mūsu jaunumiem!

Jaunumi
Versija drukāšanai
Versija drukāšanai

 

Februāra beigās ISRNM saistītā partnera SIA „Composite Constructions” (CC) noliktavā ievesti prettrokšņa sienas pirmā posma būvniecībai paredzētie kompozītmateriālu bloki un plašas skaņas frekvences absorbcijas uzlikas (Helmholca rezonatori).

Rīgā, dzelzceļa stacijas „Šķirotava” teritorijā paredzētās prettrokšņa sienas konstrukcijā tiks izmantoti speciāli konkrētajam pilotprojektam izveidoti skaņas absorbcijas bloki, kuru ražošanā izmantoti videi draudzīgi materiāli (elastomērs, organiskās šķiedras un citi otrreiz pārstrādājami izejmateriāli).

Blokus ražo saskaņā ar CC speciālistu izstrādātajām materiāla un izstrādājuma izgatavošanas tehnoloģijām. Veiktie kvalitātes pārbaudes testi apliecinājuši, ka bloki nodrošina labas skaņas absorbcijas un mehāniskās izturības īpašības, kas ir nozīmīgi, veidojot konstrukcijas sienas būvniecības laikā.

Viena strukturālā kompozītmateriālu bloka svars ir nepilni 8 kg. Salīdzinot ar tradicionālajiem līdzīga izmēra būvniecības strukturālajiem blokiem, tas ir ievērojami vieglāks. Līdz ar to būvniecība iespējama arī tādās vietās, kur smagajai un jaudīgajai celtniecības atbalsta tehnikai ir ierobežota piekļuve. Kompozītmateriālu bloku montāžā nav jāizmanto arī sienu mūrēšanā izplatītās saistvielas (java vai līme), jo šos blokus savieto līdzīgi kā klučus „Lego” konstruktora spēlē.

Lai prettrokšņa sienai panāktu iespējami lielāku akustisko efektu, bloku sānos ir iestrādātas vadulas, kurās ievieto rezonatoru uzlikas. Arī tās izgatavotas no kompozītu materiāliem, ir ļoti vieglas, montējamas bez saistvielām.

Periodā pirms būvniecības uzsākšanas CC speciālisti pārbaudīja, kā praksē darbojas izstrādātā bloku un rezonatoru uzliku montāžas metodika, kā arī ieteica korekcijas montētāja darbu secībai.