Projekta partneri

Projektu atbalsta

ISRNM vēstkopa

Esi informēts par mūsu jaunumiem!

Versija drukāšanai

Viens no ISRNM projekta mērķiem, kas jāsasniedz līdz 2015.gada augustam, ir zaļās prettrokšņa barjeras – mūžzaļo augu stādījumu izveidošana dzelzceļa trokšņa papildus slāpēšanai Rīgā, Šķirotavas stacijas teritorijā.

Pēc konsultācijām ar speciālistiem ISRNM darba grupa ir noskaidrojusi, ka šāda veida stādījumiem ietiecams izmantot koku un krūmu apstādījumus. Kokiem jābūt ar bieziem vainagiem, kas savstarpēji sakļaujas. Telpu zem vainagiem ieteicams aizpildīt ar blīvi augošiem krūmājiem. Apstādījumiem jābūt piemērotiem Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, izturīgiem pret mājdzīvnieku un arī cilvēku postījumiem.

Rekomendētās koku sugas:

  • Serbijas egles (picea amorica);
  • Asās egles  (picea pungens);
  • Austrumu tūjas (thuja occindentalis).

Rekomendētās krūmāju sugas:

  • Pelēkā spireja (spirea xineara);
  • Fizokarpi (physocarpus opulifolious).

ISRNM darba grupa vēlas noskaidrot iedzīvotāju viedokli par rekomendēto augu piemērotību zaļās prettrokšņa barjeras veidošanai, kā arī būsim priecīgi saņemt jaunus ierosinājumus. Komentārus un ieteikumus gaidīsim līdz šā gada 15.decembrim. Tos var iesūtīt iesūtot pa e-pastu isrnm@ldz.lvLabāko priekšlikumu autorus gaida vecinošas balvas un ielūgums uz ISRNM projekta noslēguma pasākumu 2015.gada izskaņā!